CZ EN DE PL FR

Sportovně-branný dětský den v KPO

Další ročník tradičního Sportovně-branného dětského dne v KPO se blíží! K přípravě této akce pro děti, zaměřené na brannou, pohybovou, zdravovědní a sportovní činnost, spojily své síly Společnost přátel čs. opevnění, o.p.s., Armyfotrt, sr.o., Králický řopík, z.s. a VHK – Erika Brno, z.s.

Termín konání: sobota 27. května 2017;

Místo konání: ve tvrzi Hůrka, lehkém objektu č. 111, ve Vojenském muzeu Králíky a pěchotním srubu K – S 14;

Čas konání – cca 9:30 – 15:00.

Na zajištění Sportovně-branného dětského dne v KPO se i v letošním roce budou podílet Skauti ze skautského střediska A. Bartoše v Sezemicích spolu se studenty Vojenské střední školy a vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové.

Sportovně-branný dětský den v KPO začne v obvyklém čase od 9:30 do 11:00 hodin ve vstupním areálu tvrze Hůrka. Na začátku akce obdrží děti registrační kartičku pro zapisování potvrzení účasti v jednotlivých disciplínách, případně bodů získaných v těch disciplínách a dále malé občerstvení na cestu (v podobě nápoje a sladkostí).

Následně se účastníci postupně přesunou (včetně svého doprovodu) pod vedením organizátorů ze vstupního areálu podzemím tvrze Hůrka až na její povrch, odkud sestoupí směrem k lehkým objektům č. 111 a 112 a následně přejdou přes srub K – S 14 U cihelny do Vojenského muzea Králíky.

Celá uvedená trasa bude zahrnovat sportovní a soutěžní stanoviště i naučné disciplíny (jízda na vysuté lanovce, střelba dětským lukem, základy práce pyrotechnika, tunel odvahy, schodiště vytrvalosti, orientace v terénu, střelba ze vzduchovky, hod granátem, základy zdravovědy, základy silničních pravidel, poznávání lesních dřevin, hod obručí na cíl, malířská soutěž, jízdy bojovým vozidlem pěchoty a ukázky bojového umění MUSADO…).

Tak jako v letech minulých si některé disciplíny budou moci vyzkoušet i rodiče a prarodiče. Časová náročnost se podle věku a zdatnosti dětí bude pohybovat od cca 180–220 minut. Zakončení programu je situováno - tak jako v uplynulých letech - do prostoru Vojenského muzea Králíky, které poskytne sociální zázemí a další atrakce. Tady dětští účastníci obdrží drobné dárky a také občerstvení – grilované párky/klobásy, pečivo, nápoj.

Vstupné, stejně jako v minulých ročnících akce, se nevypírá: děti od 0 do 15 let zdarma, jeden dospělý člen doprovodu zdarma.

Optimalizováno pro: 800x600 | IE, Mozilla FireFox| XHTML 1.0 Transitional | CSS | Designed by: HADAPrint; PHP by tam!ko